Návštěvnost

Dnes64
Tento týden737
Tento měsíc2457
Celou dobu1273595

Twist Art

TwistArtova kytička
TwistArtova kytička
Touto technikou se dají vytvořit jednoduché dekorativní předměty. V převážné většině se jedná o kytičky. Na první pohled vypadají složitě, ale když to zkusíte, uvidíte, že to jde samo.
Název Twist art pochází z Itálie a znamená twist = točit, art = umění. Základním materiálem je tenký papírový provázek (přírodní hedvábný papír). Po rozmotání vznikne 0,5 – 3,0 cm široký proužek papíru – záleží na šířce provázku. Rozmotáváním získáte jednotlivé okvětní lístky či listy, které se spojují a vznikají květiny. Twistartový provázek je barven smotaný pouze na povrchu, takže po rozmotání Vám vznikne melírovaný zmačkaný proužek, což vypadá moc pěkně. Provázek můžete rozmotat buď po celé délce (případně zastřihnout jednu stranu do požadovaného tvaru, nebo nechat konce nerozmotané (a rozmotat pouze střed). Nerozmotaný úzký provázek se dá použít na tyčinky, pestíky a stonky.
Tento materiál se dá koupit v obchodech s výtvarnými potřebami, anebo v některých květinářstvích. Zde můžete zakoupit i silnější „rozmotaný“ provázek (asi 5 cm), který je jednobarevný, či vícebarevný. Cena smotaného provázku se pohybuje kolem 6 Kč/m. Twistartové kytičky můžete použít jako doplněk na pletené košíky (ať už z pedigu, nebo z papíru) a při balení dárků, dále na doplnění živé zeleně (břečťan).

TwistArtový provázek
TwistArtový provázek
Postup:

Provázek rozmotejte a případně vystřihněte (vnitřní okvětní lístky bývají o trochu kratší).
Pestíky vyrobte z nerozmotaného slabého provázku, na konci s uzlíkem, nerozmotaný slabý provázek bez uzlíků použijte na výrobu tyčinek a stonků.
Vázací drátek nebo špejli (stonek) omotejte rozmotaným zeleným provázkem, konec přilepte lepidlem.
Nakonec pro lesk můžete kytičky přelakovat lakem ve spreji nebo namočit květy do bílého rozhřátého vosku (květy budou krásně lesklé, ale mnohem křehčí).

 

Postupy na květiny včetně nákresů a dekotwistart najdete zde.

 

Galerie

 

.

Kopírování obsahu

Kopírování našich textů do Vašich stránek bez odkazu na nás je považováno za krádež. Přečťěte si: eAdvokacie

.

Novinky

Fungující stránky

Webové stránky jsou po delší době opět funkční. Bohužel ne plně. Problémy jsou ještě s galerií, ale ty, doufám, budou brzy také vyřešené. Děkuji za trpělivost.

Betonové dekorace a šperky

Během roku 2018 jsem vyzkoušela novou techniku - práci s betonem. Zle z něj udělat betonové obaly na květináče, svícny, krmítka pro ptáky, ale třeba i originální šperky...

Číst dál...

Betlémské trhy v Třebechovicích p.O. 2015

Jak jsem již informovala, v sobotu 19.12.2015 proběhl pro velký úspěch 2. ročník Třebechovických trhů...

.

Číst dál...