Návštěvnost

Dnes58
Tento týden731
Tento měsíc2451
Celou dobu1273589

Dvojitý kříž - dva kříže diagonálně přes sebe

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image /data/6/d/6dd3e477-dbae-4327-97c9-995f73fc50b4/rucnivyrobky.eu/www/images/stories/Kriz-D/Kriz-D07.jpg

Vezměte si dva kříže tvořené dvěmi čtveřicemi ruliček a položte je diagonálně přes sebe (obr. 1). Přilepte jednu ruličku, kterou budete oplétat. Pleťte přes čtyři, pod čtyři (vždy přes danou čtveřici jednoho kříže, obr. 2). Po upletení tří řad můžete plynule přejít na další řadu, kde se prohodí čtveřice, které se pletou nad a pod (obr. 3). To tím způsobem, že v jedné čtveřici, ve které máte plést “nad”, pletete “nad” pouze u dvou ruliček a u dvou “pod”.

(fotografie se připravují)

Tím pádem v následující čtveřici pletete “nad”, kdežto v minulé řadě se pletlo “pod”. Čtyři “nad” a čtyři “pod” pletete další tři řady (obr. 4). Přilepte ještě jednu oplétací ruličku (obr. 5) a přejděte na pletení dvěma (obr. 6, 7). Ruličky začněte tvarovat do “sluníčka”.

(fotografie se připravují)

Velice pěkně vypadá tento výplet, pokud je pletený dvěma barvami. Používá se nějčastěji jako víko.

Dvojity_kriz_pres_sebe07
Dvojity_kriz_pres_sebe07
 (fotografie se připravují)

 

.

Kopírování obsahu

Kopírování našich textů do Vašich stránek bez odkazu na nás je považováno za krádež. Přečťěte si: eAdvokacie

.

Novinky

Fungující stránky

Webové stránky jsou po delší době opět funkční. Bohužel ne plně. Problémy jsou ještě s galerií, ale ty, doufám, budou brzy také vyřešené. Děkuji za trpělivost.

Betonové dekorace a šperky

Během roku 2018 jsem vyzkoušela novou techniku - práci s betonem. Zle z něj udělat betonové obaly na květináče, svícny, krmítka pro ptáky, ale třeba i originální šperky...

Číst dál...

Betlémské trhy v Třebechovicích p.O. 2015

Jak jsem již informovala, v sobotu 19.12.2015 proběhl pro velký úspěch 2. ročník Třebechovických trhů...

.

Číst dál...