Návštěvnost

Dnes59
Tento týden732
Tento měsíc2452
Celou dobu1273590

Papírové hvězdičky

Nejprve si spojte dvě ruličky s trochou lepidla jako u klasického nastavování ruliček a ruličky si obarvěte danou barvu. Já používám zlatý prášek, který si zaliji trochou laku. Původně jsem barvila nakonec, ale hlavně na niti to nevypadalo pěkně. Do ruliček můžete zasunout slabý drátek, aby hvězdičky lépe držely tvar. Tvarovat hvězdičku můžete v ruce, a nebo si jako já vytvořit jakousi „formu“. Tu jsem si vytvořila z desky asi 1 cm tlusté, která je tvořená dvěma kartony mezi, kterými je jakási měkká hmota. Ale podobně může posloužit i hladký polystyren. Na formu jsem si nakreslila kružnice různého poloměru, na každou z nich jsem si udělala pět značek mající stejnou vzdálenost jedna od druhé. Tyto body označují vrcholy hvězdy (červené a modré na obr. 1). Je jich více nad sebou pro různou velikost hvězdiček. Mezi těmito body se nacházejí body, které jsou umístěny na menších kružnicích, ty označují vnitřní zalomení (zelená barva). Takto popsané to vypadá docela složitě a nepřehledně, ale podle obrázku to je, myslím, zřetelné. Do všech deseti bodů zapíchněte špendlíky (obr. 2), okolo kterých budete zalamovat papírovou ruličku (obr. 3).

Hvezdicka01
Hvezdicka01
Hvezdicka02
Hvezdicka02
Hvezdicka03
Hvezdicka03

 

Až budete mít zalomenou celou ruličku, zastřihněte ruličky (obr. 4) a zasuňte užší konec do širšího (obr. 5). Hvězdu můžete sundat a omotat nití, nebo niť omotávat ještě na formě. Je to asi trochu pracnější, ale výsledek stojí za to. Konec nitě přichyťte špendlíkem (obr. 7) a začněte omotávat kolem hvězdičky (obr. 7).

Hvezdicka04
Hvezdicka04
Hvezdicka05
Hvezdicka05
Hvezdicka06
Hvezdicka06

 

Ke všemu si špendlíkem můžete "podržet" nit, tam kde chcete (obr. 8, špendlíky se šipkami). Na niť si můžete také navléknout malé korálky nebo jinou ozdobu (obr. 7). Dotyky nití s ruličkou jsem trochu zakápla Herkulem, aby nitě po sundání hvězdy z formy nesjížděly (obr. 9). A nechte zaschnout. Nitě můžete použít různé barvy již koupené (zlatou červenou,…) nebo natřít tou barvou jakou jste natírali ruličku. A to ještě před omotáváním hvězdy. Hvězdu můžete dále dozdobit dekorativními předměty, anebo přímo ony mohou sloužit jako dekorativní předmět :)
Podobně jako hvězdičky si můžete udělat i jiné ozdoby (např. zvonečky).

Hvezdicka07
Hvezdicka07
Hvezdicka07
Hvezdicka07
Hvezdicka09
Hvezdicka09

Zlaté papírové hvězdičky
Zlaté papírové hvězdičky
Zlaté papírové hvězdičky
Zlaté papírové hvězdičky

 

.

Kopírování obsahu

Kopírování našich textů do Vašich stránek bez odkazu na nás je považováno za krádež. Přečťěte si: eAdvokacie

.

Novinky

Fungující stránky

Webové stránky jsou po delší době opět funkční. Bohužel ne plně. Problémy jsou ještě s galerií, ale ty, doufám, budou brzy také vyřešené. Děkuji za trpělivost.

Betonové dekorace a šperky

Během roku 2018 jsem vyzkoušela novou techniku - práci s betonem. Zle z něj udělat betonové obaly na květináče, svícny, krmítka pro ptáky, ale třeba i originální šperky...

Číst dál...

Betlémské trhy v Třebechovicích p.O. 2015

Jak jsem již informovala, v sobotu 19.12.2015 proběhl pro velký úspěch 2. ročník Třebechovických trhů...

.

Číst dál...