Návštěvnost

Dnes84
Tento týden231
Tento měsíc2467
Celou dobu1269560

Keramika

Keramický obrázek domečku
Keramický obrázek domečku
Na kurz keramiky jsem chodila pouze jeden rok k paní učitelce Faltové na naší základní škole. Jako většinu mých výrobků jsem už část rozdala a bohužel si je nevyfotila. Takže se s Vámi můžu podělit jen o těch pár, co mi doma ještě zbylo. Mé výrobky jsou modelovány ručně.

Jako hlavní materiál se používá keramická hlína, která se vypaluje při 1000–1200 °C. Při výrobě keramických misek se používají různé mističky či kelímky, na které (nebo do kterých) se hlína přiloží a domodeluje na požadovaný tvar. Efektivně vypadá, když na hlínu obtisknete látku, krajku, list,… s výraznou strukturou. Po sejmutí se může výrobek ještě různě dozdobovat. Ozdobné vázičky také nejsou těžké a vypadají pěkně. Na „lepení” hlíny se používá dobře rozmíchaná směs hlíny a vody. Úzké „provázky” na zdobení předmětů (nebo jako vlasy) se dělají jednoduše lisem na česnek. Vyrábějí se i speciální barvičky nebo bezbarvá glazura na keramiku, kterými můžete podtrhnout výrobek.

 

Hrnčíský kruh
Hrnčíský kruh

 

Dále jsem měla možnost na slavonických srazech vyzkoušet i hrnčířský kruh, na které jsem si k mému podivy vyrobila celkem pěkné výrobky. Nakonec se ještě naglazovaly.

Malované hrníčky
Malované hrníčky

 

 

 

A ještě jsem si zakoupila vyrobené bílé hrníčky, které jsem si sama namalovala dle svých požadavků.

 

 

Všechny tyto výrobky naleznete v mé galerii.

 

 

.

Kopírování obsahu

Kopírování našich textů do Vašich stránek bez odkazu na nás je považováno za krádež. Přečťěte si: eAdvokacie

.

Novinky

Fungující stránky

Webové stránky jsou po delší době opět funkční. Bohužel ne plně. Problémy jsou ještě s galerií, ale ty, doufám, budou brzy také vyřešené. Děkuji za trpělivost.

Betonové dekorace a šperky

Během roku 2018 jsem vyzkoušela novou techniku - práci s betonem. Zle z něj udělat betonové obaly na květináče, svícny, krmítka pro ptáky, ale třeba i originální šperky...

Číst dál...

Betlémské trhy v Třebechovicích p.O. 2015

Jak jsem již informovala, v sobotu 19.12.2015 proběhl pro velký úspěch 2. ročník Třebechovických trhů...

.

Číst dál...