Návštěvnost

Dnes63
Tento týden736
Tento měsíc2456
Celou dobu1273594

Sněhulák

Papírový sněhulák je jeden z těch výrobků, které vypadají složitěji, než ve skutečnosti jsou. Já pletla z bílých ruliček, takže mi odpadla starost s barvením. Udělejte si pevné dno s libovolným počtem osnovních ruliček. Upleťte pletením dvěma dvě řady, vložte polystyrenovou (PS) kouli a připevněte ji špendlíky (obr. 1) nebo provázkem a do poloviny ji obpleťte (obr. 2). Pokud máte dost koulí a není Vám jich líto, tak můžete koule uvnitř nechávat. Ale já ji vyndala a začala pozvolna zužovat (obr. 3). Na obrázku č. 5 vidíte, jaký je rozdíl mezi tím, když PS kouli přichytíte provázkem (polotovar nalevo) a když špendlíky (polotovar napravo). Špendlíky nedrží tak pevně, ale udělají pozvolnější přechod.

Sněhulák 01
Sněhulák 01
Sněhulák 02
Sněhulák 02
Sněhulák 03
Sněhulák 03

 

Pak rozevřete ruličky od sebe, vložte opět PS kouli, přivažte a podle ní rozšiřujte (obr. 4). Je dobré mít PS koule různých velikostí. Ale pokud máte pouze jednu velikost, tak podle koule upleťte jenom pár řad, ne až do poloviny koule. A kouli si pak dotvarujte podle sebe. Zužování druhé koule proveďte stejně jako u první koule. A třetí koule se dělá úplně stejně (obr. 6).

Sněhulák 04
Sněhulák 04
Sněhulák 05
Sněhulák 05
Sněhulák 06
Sněhulák 06

 

Při zužování pleťte, co nejvíce to jde, pak postavte ruličky kolmo k podložce a pleťte jakoby nahoru. Spojte dvě sousední osnovní ruličky a pleťte přes ně jako přes jednu (obr. 7). Upleťte asi 4 řady a ruličky ukončete (obr. 8). Některé ohněte dovnitř a přilepte a jiné můžete nechat jakoby položené přes vršek. Toto ukončení je snadnější než zužování do úplného konce a zároveň Vám tvoří stojánek na hrnec. Ruce sněhuláka jsou dělané točeným pletením. Koště (obr. 9) je svázaných několik ruliček, které jsem vložila sněhulákovi do ruky, když jsem tu ruku pletla.

 

Pak sněhuláka přelakujte. Knoflíky a oči jsou dělané kolečky z papírových ruliček. Nos (mrkev) jsem vytvořila ze čtvrtky, ze které jsem vystřihla půlkruh a stočila ho do jehlanu. Pak jsem zmačkala noviny, opět je narovnala a nalepila na ten jehlan a nabarvila. Chtěla jsem totiž, aby měl nějakou strukturu a nebyl úplně hladký (obr. 10).

Hrnec jsem udělala jako malý košík s pevným dnem. Na něj jsem pak nalepila dvě kolečka z ruliček (obr. 11). Vše jsem přilepila tavnou pistolí. Ale zle použít i Herkules. Místo koštěte můžete udělat i budku pro ptáčky, nebo sněhulákovi můžete udělat šálu a místo hrnce čepici s bambulí :)

Sněhulák
Sněhulák

 

.

Kopírování obsahu

Kopírování našich textů do Vašich stránek bez odkazu na nás je považováno za krádež. Přečťěte si: eAdvokacie

.

Novinky

Fungující stránky

Webové stránky jsou po delší době opět funkční. Bohužel ne plně. Problémy jsou ještě s galerií, ale ty, doufám, budou brzy také vyřešené. Děkuji za trpělivost.

Betonové dekorace a šperky

Během roku 2018 jsem vyzkoušela novou techniku - práci s betonem. Zle z něj udělat betonové obaly na květináče, svícny, krmítka pro ptáky, ale třeba i originální šperky...

Číst dál...

Betlémské trhy v Třebechovicích p.O. 2015

Jak jsem již informovala, v sobotu 19.12.2015 proběhl pro velký úspěch 2. ročník Třebechovických trhů...

.

Číst dál...