Návštěvnost

Dnes62
Tento týden735
Tento měsíc2455
Celou dobu1273593

Perníčky

Perníčky
Perníčky
Perníčky má většina lidí spojeny s Vánoci. Ale je mnoho příležitostí během roku, kdy si ho můžete upéci. My doma pečeme klasicky na Vánoce a Velikonoce, občas někomu k narozeninám, svátku či k narození miminka. Zdobení perníčků je jednodušší, než by se mohlo na první pohled zdát. Pokud nemáte fantazii, stačí nějaké vzory „okopírovat“ z časopisů či internetu a půjde to samo. V galerii jsou mé i mamčiny perníčky.

 

Recept na perníčky:

1/2 kg hladké mouky
350 g tuku
130 g tekutého medu
80 g práškového cukru
3 žloutky
1/2 balíčku mleté skořice (nebo perníkové koření)
1 balíček vanilkového cukru
10 g jedlé sody
trochu kakaa

Všechny ingredience smíchejte a vypracujte těsto. Nechte ho (nejlépe přes noc) odpočinout. Po té z těsta vyválejte slabou placku a vykrajujte požadované tvary. Perníčky vkládejte na pomaštěný a vysypaný plech nebo na pečicí papír. Pečte ho v troubě vyhřáté asi na 170 °C. Ihned po vytažení z trouby perníčky potřete rozšlehaným vajíčkem, aby se leskly. Vychladlé perníčky se zdobí citrónovou polevou.

Citrónová poleva:

Přesejte cukr přes jemné sítko (lépe je dvakrát), přidejte přecezený bílek a přecezenou šťávu z citronu. Je těžké popsat množství jednotlivých ingrediencí, poleva by měla být tak hustá, aby se Vám na perníčku neroztékala, a zároveň tak řidká, aby procházela sáčkem. Poleva se plní do zdobicího sáčku nebo do mikroténového sáčku s ustřiženým rohem. Sáček si také můžete vyrobit stočením papíru na pečení do kornoutku.

 

Galerie

 

.

Kopírování obsahu

Kopírování našich textů do Vašich stránek bez odkazu na nás je považováno za krádež. Přečťěte si: eAdvokacie

.

Novinky

Fungující stránky

Webové stránky jsou po delší době opět funkční. Bohužel ne plně. Problémy jsou ještě s galerií, ale ty, doufám, budou brzy také vyřešené. Děkuji za trpělivost.

Betonové dekorace a šperky

Během roku 2018 jsem vyzkoušela novou techniku - práci s betonem. Zle z něj udělat betonové obaly na květináče, svícny, krmítka pro ptáky, ale třeba i originální šperky...

Číst dál...

Betlémské trhy v Třebechovicích p.O. 2015

Jak jsem již informovala, v sobotu 19.12.2015 proběhl pro velký úspěch 2. ročník Třebechovických trhů...

.

Číst dál...