Nafocené postupyMé kurzyOstatníNávštěvnost
Dnes24 Tento týden204 Tento měsíc325 Celou dobu1280808 |
Copánková vazbaPři této vazbě jsem se opět nechala inspirovat pedigem. Tento výplet je celkem jednoduchý, dají se s ním vykouzlit pěkně vzory a rychle přibývá. Výsledný dojem hodně závisí na barevné kombinaci ruliček. V prvé řadě si na tuto vazbu musíte připravit přesný počet osnovních ruliček. Tento počet musí být dělitelný šesti (18, 24, 30,…). Základní copánek se plete třemi ruličkami. Pro větší rozmanitost vzorů můžete použít (stejně jako já) tři trojice ruliček. Jelikož jsem začala košík vyplétat dvěma ruličkami, vlepila jsem k jedné osnovní ruličce ještě jednu ruličku, abych měla za třemi vedle sebe jdoucími osnovními ruličkami jednu pletací (stejně jako při pletení třemi), (ruličky a, b, a c, obr. 1). Ke každé této pletací ruličce jsem vlepila ještě jednu ruličku jiné barvy (obr. 2). Dle tohoto obrázku vychází sada ruliček a zpoza nulté osnovní ruličky, sada ruliček b zpoza první osnovní ruličky a sada ruliček c zpoza druhé osnovní ruličky. Nejprve uchopte sadu ruliček a, veďte ji pod sadou b, založte za třetí osnovní ruličku a nechtě ji směřovat nahoru (obr. 3).
Pak uchopte sadu ruliček b, veďte ji přes sadu a, nad sadou c zasuňte za čtvrtou osnovní ruličku, sada b směřuje dolů (obr. 4). Pak vezměte sadu ruliček c, veďte ji přes sadu b a zasuňte za pátou osnovní ruličku směrem nahoru (obr. 5). Tyto kroky opakujete stále dokola (obr. 7).
Možná se to zdá na první pohled trochu složité, ale stačí si jen uvědomit, že pletete klasický copánek třemi a jen mezi to máte umístěné další (osnovní) ruličky. Vždy uchopíte tu poslední pletací ruličku (nebo sadu ruliček) a zasunete ji za první osnovní ruličku, která je na řadě. Pletací rulička (sada ruliček) Vám vždy směřuje mezi zbylé dvě ruličky (dvě sady ruliček). Jednou Vám rulička (sada ruliček) směřuje nahoru, jednou dolů, nahoru, dolů,… Až budete mít výplet do požadované výšky, tak můžete jedu ruličku zakončit (jednu sadu a vždy po jedné z dvojice sad). Doporučuji končit na stejném místě, kde jste začínali. Tento vzor je hodně široký, tak by Vám jinde mohly vzniknout velké nerovnosti. Zbylými (nezakončenými) ruličkami můžete pokračovat ve stejném vzoru (pletení dvěma), kterým jste začínali (obr. 8). Hotový výrobek (obr. 9).
Pokud budete mít počet ruliček dělitelný třemi, ale nedělitelný šesti (15, 21, 27,…) a budete provádět tento výplet, vznikne Vám vzor, který se nazývá borovicové jehličí (obr. 10). Při tomto vzoru jsou vidět i osnovní ruličky, proto odporučuji je mít v kontrastní barvě, hezčí je také použít dvojici osnovních ruliček).
. |
Kopírování obsahuKopírování našich textů do Vašich stránek bez odkazu na nás je považováno za krádež. Přečťěte si: eAdvokacie .NovinkyFungující stránkyWebové stránky jsou po delší době opět funkční. Bohužel ne plně. Problémy jsou ještě s galerií, ale ty, doufám, budou brzy také vyřešené. Děkuji za trpělivost. Betonové dekorace a šperkyBěhem roku 2018 jsem vyzkoušela novou techniku - práci s betonem. Zle z něj udělat betonové obaly na květináče, svícny, krmítka pro ptáky, ale třeba i originální šperky... Číst dál...Betlémské trhy v Třebechovicích p.O. 2015Jak jsem již informovala, v sobotu 19.12.2015 proběhl pro velký úspěch 2. ročník Třebechovických trhů... Číst dál...Poslední článkyNejoblíbenější články |