Návštěvnost

Dnes7
Tento týden112
Tento měsíc1761
Celou dobu1150794

Encaustic - malování horkým voskem

Encaustic
Encaustic
Encaustic je technika, při které se nanáší z žehličky rozehřátý vosk na papír. Tím se malují různé obrazy. Zkraje zkoušíte, co vše jde žehličkou vykouzlit, a bzry Vás mile překvapí, co ze sebe dostanete.
Na tuto techniku se používají speciální voskovky a speciální žehlička. Pro začátek to můžete obejít použitím staré nenapařovací žehličky (s hladkým povrchem) a voskovky značky KOH-I-NOOR. Výsledky jsou sice trochu rozdílné, ale pro vyzkoušení této techniky to postačí. Nemůžete sice vykouzlit plno tvarů, které se dají udělat různými nástavci a pery u speciální žehličky, ale aspoň zjistíte, zda Vás tato technika chytne.

Rozehřejte si tedy mírně žehličku – na 1. stupeň nebo na silon. Po chvíli zjistíte, jaká teplota je ta vhodná. Na žehličku, kterou máte rozpálenou stranou nahoru, nanášejte voskovky. Ty se začnou roztékat. Neměly by ale stékat moc, neměly by téci jako voda, spíše jako olej, ať zůstanou trochu husté. Takto pokrytou plochu žehličky přejeďte přes papír. Postačí obyčejný křídový papír, např. ze starého kalendáře (z rubové bílé strany). Jak táhnete žehličkou, tak vznikají různé ornamenty. Vždy po namalování každé vrstvy setřete ze žehličky zbytek voskovek papírovým ubrouskem. Abyste žehličku vyčistili, tak postačí buď bílá voskovka, nebo obyčejné čajové svíčky.
Encaustic
Encaustic
Svíčkou přejeďte přes teplou plochu žehličky, tím se z povrchu dostanou zbytky barevného vosku, pak už jen setřete do ubrousku. Na papír můžete nanášet několik vrstev, několik různých barev. Je lepší postupovat od světlejších barev po tmavší, ale není to nutností. Malovat a dotvářet obrázky můžete nejen plochou žehličky, ale teké její hranou. Podle stupně zkosení, podle teploty, vrstvy vosku na papíře, podle směru tahu žehličkou... získáte vzor.

 

.

Kopírování obsahu

Kopírování našich textů do Vašich stránek bez odkazu na nás je považováno za krádež. Přečťěte si: eAdvokacie

.

Novinky

Betlémské trhy v Třebechovicích p.O. 2015

Jak jsem již informovala, v sobotu 19.12.2015 proběhl pro velký úspěch 2. ročník Třebechovických trhů...

.

Číst dál...

Betlémské trhy v Třebechovicích 2015

V sobotu 19.12.2015 pro velký úspěch proběhnou Betlémské trhy v Třebechovicích...

.

Číst dál...

Kurz jarních a velikonočních dekorací v Praze

I letos jsme vyrazily do Prahy, abychom tam naučily místní děvčata nějaké nové techniky týkající se jara...

. Číst dál...